Регистър на организациите на
българи по смисъла на ЗБЖИРБ
КОНКУРСИ
Класиране - КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА „БЪЛГАРИЯ В МОИТЕ МЕЧТИ” 2018 ДАБЧ`
22.05.2018 - 23.05.2018

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ

 

1-ва награда – Никол Биди – 8 г., 2 клас m

БУ, „Св. Св. Кирил и Методий” Вашингтон, САЩ

Тема: „Моят роден край- Велико Търново - Царевец”

1-ва награда – Катерина Падубняк -9г

Болгардска музикална школа, гр Болград Украйна

 

2-ра награда – Кристиян Андреев Димитров – 9г., 2 клас

Българско неделно училище „Св. Вмчк Георги Зограф” гр. Солун. Р Гърция

Тема: Моят роден край

2-ра награда – Аня Тутова – 9г.

Български културен център „Аз, буки, веди” към „Конгреса на българите в Украйна”

3-та награда –  Габриела Николова – 7г.

ПБНУ „Св. Иван Рилски”, гр. Мадрид, Испания

Тема: Къщата на моята баба в България

 

Специални награди

Специална награда за оригинална техника – Тим Ван Хоорн - 6 г.

ПБУ „АБВ” Амстердам

Специална награда за най-малък участник – Надежда Иванова Шишман -5г. m

Измаилски български културно-просветен център „Аз Буку Веди” гр. Измаил, Украйна.

Творба: „Моите подаръци под елхата”

Специална награда за графична техника – Валерия Николаевна Апостолова – 8г, 2-ри клас

МОУ „ Парканская СОШ №1”

ТЕМА: Българските традиции: Лазарка

 

 

Поощтрителни награди

Светлана Красимирова Томова – 10г. , 4 клас

БУ „Иван Станчов” към посолството на България в Лондон.

Творба: „България в моите мечти – Една българска роза”

Джулия Нетти- 9 г. , 4 клас

БНУ „Асен и Илия Пейкови”, Рим, Италия

Елена Андреева – 8г. , 3 клас

БУ „Дунав”, Линц и Залзбург

Николай Иванов Николов – 3 клас

БНУ „Васил Левски”гр. Сарагоса, Испания

Дария Юрева Кудряшкова – 9 г., 4 клас.

Български културно-просветен център „Аз Буку Веди”, Болград, Украйна

Тема: „Българските традиции”

 

 

 

 

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ

 

1-ва награда – Ванеса Мирославова Костова – 12 г.

Българско средно училище „ Д-р Петър Берон” гр. Прага, Чешка Република

Тема: Българските традиции

1-ва награда – Радолина Красимирова Атанасова – 12 г

Българско средно училище „ Д-р Петър Берон” гр. Прага, Чешка Република

Тема: Българските традиции

1-ва награда – Жаклин Ареси – 11 г.

Болградска музикална школа, гр. Болград, Украйна

Тема: Езеро

2-ра награда – Наталия Страхилова – 13г.

ОУ „Братство” с. Звонци, Р Сърбия

Тема: Моят роден край – Цар Асеново кале

2-ра награда - Яна Шначенко – 11г.

Болградска музикална школа, гр. Болград, Украйна

3-та награда – Дария Вячеславова Греку – 13 г.

Детска школа за изкуство, гр. Тараклия, Р Молдова

Тема: Българските традиции – Кукер

3-та награда – Александр Тимофеев – 14г.

МОУ „Парканская СОШ №1 , с. Паркан, Молдова

Тема: Моят роден край

3-та награда – Валентина Димитрова Арабаджи – 13г

Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”

Тема: Моят дом, моето семейство – Подаръци на есента

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Специална награда за оригинална техника – Анастасия Максимова Лозовская – 12 г. гр. Богатое

Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”

Специална награда за проявен талант – Екатерина Дмитриевна Узунова – 13 г.

Детска школа за изкуство, гр. Тараклия, Р Молдова

Тема: Българските традиции – Кукер

 

 

Специална награда за проявен талант – Катерина Гайдай-14г.

Българо-украински културно-образователен център „МЕДИА”, гр. Авангард, Р Украйна

Тема: Българските традиции – Сурвачка

 

Поощтрителни награди

Петър Петров – 11г

ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия

Наталия Зарков – 13г.

ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия

Джордже Илийев – 12г.

ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия

Димитрия Радкова Хаджийска – 13 г.

Българско средно училище „ Д-р Петър Берон” гр. Прага, Чешка Република

Тема: Българските традиции

Дарина Валерова Митева – 11 г.

Български културно-просветен център „Аз, буки, веди” гр. Болград, Украйна

Тема: Моят дом, моето семейство – Натрюрморт на моя прозорец.

Сашка Николич – 13 г.

ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия

 

 

 

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ

 

1-ва награда – Костандина Бело – 17г.

Неделно училище „Христо Ботев”, гр. Тирана, Албания

1-ва награда - Михаил Гончаренко – 16 г.

МОУ „Парканская СОШ №1”, с. Паркан, Р Молдова

Тема: Моят роден край

 

2-ра награда – Айла Кефалиа – 15г.

Неделно училище „Христо Ботев”, гр. Тирана, Албания

2-ра награда – Анастасия Петровна Маркова – 15 г.

Детска школа за изкуства, гр. Тараклия, Р Молдова

Тема: Българските традиции- Лазаруване

3-та награда - Елена Николаевна Киосе – 15 г.

Детска школа за изкуства, гр. Тараклия, Р Молдова

Тема: Българските традиции – Йордановден

3-та награда – Валерия Юриева Сорич – 15 г.

Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”

Тема: Моят дом, моето семейство-Приятна разходка

 

 

 

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Специална награда за живописна техника – Татяна Круглей -15 г.

Болградска музикална школа, гр. Болград, Украйна

Специална награда за прецизност и техника - Стефани Георгиева Георгиева – 18г.

ПБНУ „ Св. Иван Рилски” гр. Мадрид, Испания

Специална награда за графична техника - Борис Стаматов – 16 г.

Б.Т.Л. „Васил Левски”, Кишинев, Р Молдова

Тема: Живата природа на България

 

 

Поощтрителни награди

Анастасия Павленко – 15 г.

Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”

Стефани Сенгелиева – 15 г.

Училище „Боян Мага” , гр. Лондон , Великобритания

Симеон Йорданов Герчев – 17 г.

Aletta Haniel Gesamtschule, Duisburg

Тема: Моят роден край

Яна Константинова Макагон – 16 г.

Детска школа за изкуства, гр. Тараклия, Р Молдова

Тема: Българските традиции – Коледари
ЗА МЕДИИТЕ
Още съобщения
© 1998-2018 Aba.government.bg. Всички права запазени.