Регистър на организациите на
българи по смисъла на ЗБЖИРБ
КОНКУРСИ
Международен конкурс "Прехвръкна птичка 2016". Класиране. Индивидуални изпълнители
01.06.2016 - 31.10.2016

 Заседание на Комисия по оценка на изпълненията на участниците в

 седмото издание на Международния детско-юношески конкурс по пеене

 „Прехвръкна птичка - 2016”

 

Днес, 31 май 2016 г. Комисия в състав:

1.      Мая Василева-Четрокова – хоров диригент и музикален педагог, Председател на Комисията и членове:

2.      Калинка Згурова – народна певица, солист на формацията на БНР „Мистерията на българските гласове“;

3.      Иванка Славчева – експерт от ДАБЧ,

 

Изслуша 113 музикални изпълнения на 79 индивидуални изпълнители и 34 вокални групи и ансамбли от Украйна, САЩ, Франция, Испания, Нидерландия, Дубай, Молдова, Великобритания и Белгия, които са участници в седмото издание на Международния детско-юношески конкурс по пеене „Прехвръкна птичка - 2016”, организиран от ДАБЧ.

 

КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ

 

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

 

Първа възрастова група

5 – 10 годишна възраст

 

Първа награда:

·         Теодора Величкова, 8 години - БНУ „Джон Атанасов“, Чикаго, САЩ;

 

Втора награда:

·         Сара Влада, 10 години - Измаилски български културно-просветен център «Аз Буки Веди» към Всеукраинската общественна организация «Конгрес на българите в Украйна;

·         Изабел Николова-Рамирез, 8 години -   Българско училище "Васил Левски", Париж, Франция;

·         Слав Караславов, 6 години -  Брюксел, Белгия;

·          Александр Брадарски, 10 години - Българско неделно  училище "Родолюбие", гр. Болград , Украйна;

 

Трета награда:

·         Лизавета Неделчева, 9 години -  Болградски  районен център на детско и юношеско творчество, Украйна;

·         Ирина Петкова, 10 години - Теоретичен Лицей «Христо Ботев» с. Валя Пержей, район Тараклия, Молдова;

·         Адриан Недялков, 6 години - БУ "Христо Ботев", Алзира, Испания;

 

Поощрителна награда:

·         Беатрис Живкова,  8 години - БНУ„Родолюбие“, гр. Валенсия, Испания;

·         Кристина Мусиевска,  8 години - БНУ„Родолюбие“, гр. Валенсия, Испания;

·         Нелина Кърцова, 6 години  -  Брюксел, Белгия;

·         Деница Георгиева, 6 години - Ново Българско Училище "Зора", гр. Хага, Нидерландия;

·         Ноелия Григорова, 6 години - БНУ "Бачо Киро", Мадрид, Испания,

 

 

Втора възрастова група

11 – 14 годишна възраст

 

Първа награда:

·         Биляна Митева – 6 клас, 12 години - Измаилски български културно-просветен център «Аз Буки Веди» към Всеукраинската общественна организация «Конгрес на българите в Украйна

 

Втора награда:

·         Евелина Кузменко, 12 години - Неделно училище „Васил Левски“, гр. Бердянск, Запорожка област, Украйна;

·         Катерина Кирмикчи, 13 години - Болградски  районен център на детско и юношеско творчество, Украйна;

·         Мария Тодорова, 13 години - Теоретичен Лицей «Христо Ботев» с. Валя Пержей, район Тараклия, Молдова.

 

Трета награда:

·         Олеся Кичук, 6 клас, 11 години - Измаилски български културно-просветен център «Аз Буки Веди» към Всеукраинската общественна организация «Конгрес на българите в Украйна

·         Александра Фоменко, 12 години - коларовско неделно училище към културно-просветен център „Джон Атанасов“, село Коларовка, Приморски район, Запорожка област, Украйна

 

Поощрителна награда:

·         Алина Оловацка, 6 клас, 12 години - Болградско детско музикално училище,   Украйна;

·         Емили Анджелу,11 години - Българско училище "Нов Живот", Чикаго, САЩ;

·         Калина Желева, 12 години - Училище "Розова долина" Тотнъм, Лондон, Великобритания;

·         Тетяна Касапова, 12 години - Просветен център «Аз Буки Веди» към Всеукраинската обществена организация «Конгрес на българите в Украйна» гр. Болград , Украйна;

·         Щърбулова Христина, 12  години - Болградски  районен център на детско и юношеско творчество, Украйна;

·         Юлиана Костантинова,11години - Българско неделно училище "Родолюбие", с.Новые-Трояны, Одеска област, Украйна.

 

 

Трета възрастова група

15 – 18 годишна възраст

 

Специална награда:

·         Моника Азманска, 17 години - Неделно училище „Българче” към Генералното консулство на Република България в Дубай, Обединени арабски емирства;

 

Първа награда:

·         Мария Гайдаржи, 17 години - Болградско детско музикално училище, Украйна; 

 

 

Втора награда:

·         Анастасия Куртева, 16 години - Теоретичен Лицей «Христо Ботев» с. Валя Пержей, район Тараклия, Молдова;

·         Татьяна Иванова, 18 години - Теоретичен Лицей «Христо Ботев» с. Валя Пержей, район Тараклия, Молдова;

 

Трета награда:

·         Магдалина Станева,16 години - Български културно-просветен център «Аз Буки Веди» към Всеукраинската обществена организация «Конгрес на българите в Украйна», гр. Одеса, Украйна;

·         Марина Мелниченко, 15 години - с. Суворово, Измаилски район, Одеска област, Украйна;

 

Поощрителна награда:

·         Валерия Кара, 16 години - Българско неделно училище "Родолюбие", с.Новые-Трояны, Одеска област, Украйна;

·         Юлиана Барон, 15 години - Български културно-просветен център «Аз Буки Веди» към Всеукраинската обществена организация «Конгрес на българите в Украйна», гр. Одеса, Украйна;

·         Ирина  Зеленкова, 15 години - Българско неделно училище "Родолюбие", с.Новые-Трояны, Одеска област, Украйна;

 

 

 

КОЛЕКТИВНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

 

Дует / Трио

 

Първа награда:

·         Дует «Буюкли» - Мария и Ольга, 12 години - Болградски  районен център на детско и юношеско творчество, Украйна;

СЪБИТИЯ
ЗА МЕДИИТЕ
Съобщения
Не са намерени материали в Съобщения за медии
Още съобщения
© 1998-2017 Aba.government.bg. Всички права запазени.