Регистър на организациите на
българи по смисъла на ЗБЖИРБ
КОНКУРСИ
Международен литературен конкурс "Ст.Гечев 2016". Класиране.
01.06.2016 - 31.10.2016

 На 18 май 201г. в сградата на ДАБЧ, бул. „Дондуков” 2 А,  комисия в състав:

 

  1. д-р Лилия Старева – фолклорист и писател - председател на комисията
  2. Маргарита Братанова – филолог, преподавател в СУ „Св. Климент Охридски” – член на комисията
  3. Лили Спасова – писател, координатор на конкурса и член на комисията

 

След като прегледа общо 214 постъпили творби от 12 държави в XX юбилейно издание на литературния конкурс „Стефан Гечев”, организиран от Държавната агенция за българите в чужбина, направи следното класиране  и присъжда 32 награди:

 

 

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ

 

Първа награда: Олга Водник, 6г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Одеса

Втора награда: Яна Варимез, 10г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград

Трета награда: Игор Нейчев, 9г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Одеса

 

Поощрителна награда:

 

1.      Ирена Кирова, 10г., БУ „Паисий Хилендарски”, Париж

2.      Амалия Ротар, 8г., БНУ «Родолюбие», Болград, Украйна

3.      Калин – Рилски Георгиев, 9г., ., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена

4.      Александра Богданова, 7г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Одеса

5.      Дария Радова, 9г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Иличовск

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ

Първа награда: Георги Балабан, 11г., БНУ „Захарен бряг”, Измаил, Украйна

Втора награда: Самуил Алан Стефанов, 13г., Ново българско училище в Нейпървил, САЩ

Втора награда: Георги Цветански, 14г., 8 клас, БОКЦ „Свети Климент Охридски”, Вашингтон, окръг Колумбия

Трета награда: Олег Сафта, 12г., БНУ «Родолюбие», Болград, Украйна

Поощрителна награда:

 

1.      Кимберли Шиндлер, 14г., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена

2.      Стефан Каранов, 7 кл., БУ „Паисий Хилендарски”, Париж

3.      Eлица Илиева, 8кл., 13г., Българско училище „Стамен Григоров” към Постоянното представителство на Р България при ООН в Женева, Швейцария

4.      Виталий Доломанжи, 7клас, 13г., Гимназия в град Твардица, Р Молдова

5.      Мартин Радев, 11г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, гр. Прага

6.      Даниел Аначков, 13г., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена

7.      Олга Кантаржиу, 8 кл., 13г., ., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград, Украйна

8.      Ксения Великсар,13г.,  Българско неделно училище „Родолюбие”, гр. Болград, Украйна

9.      Юлия ГейдароваБКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград

10.  Виолета Колева, 13г., гр. Павлодар, Република Казахстан

 

 

 ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ

 

Първа награда: Александър Несторов, 15г., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена

Втора награда: Виктория Тащи15г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград

Втора награда: Дарина Станоилова, 17г., Българско училище към посолството на България в Лондон

Трета награда: Деница Желева, 18г., БНУ „Бачо Киро”, Алкоркон, Мадрид

 

Трета награда: Яна Гиздова, 16г., БНУ „Бачо Киро”, Алкоркон, Мадрид

 

 

Поощрителна награда:

 

1.      Анастасия Велева, 17г. към Болградския РЦДЮТ, Украйна

2.      Владислав Недов, 15г., ., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград

3.      Людмила Чилик, 16г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Измаил

4.      Михаил Панайотов, 15г., Кулевчанско СОУ, Украйна

5.      Гергана Петкова, 15г.,  БУ „Христо Ботев” към Асоциация „Света София” от Леванте, Валенсия

СЪБИТИЯ
ЗА МЕДИИТЕ
Съобщения
Не са намерени материали в Съобщения за медии
Още съобщения
© 1998-2017 Aba.government.bg. Всички права запазени.